Login
|
About
Results:
Show Individual Results
Yes
Show Team Results
Yes
Show Relay Team Results
Yes
Selected gender
combined
Show name as link
Yes
Winter Series
Lennox Relays (1.6k)
Saturday, 25th June 2011
Place
Name
Chest
Sex
State
Age
CAT
Time
Pace
Elig
Points
1.
Stuart Doyle
ACT
44
M40
5:08
3:12
2.
Stuart Doyle
ACT
44
M40
5:12
3:15
3.
Martin Fryer
ACT
49
M45
5:21
3:20
4.
Martin Fryer
ACT
49
M45
5:25
3:23
5.
Ryan Young
ACT
30
5:26
3:23
6.
Sophie Greig
F
ACT
18
U20
5:28
3:25
7.
Rohan Lowry
ACT
38
5:32
3:27
8.
Patrick Kluth
ACT
42
M40
5:32
3:27
9.
Rohan Lowry
ACT
38
5:32
3:27
10.
Luke Kay
ACT
29
5:33
3:28
11.
Peter James
ACT
50
M50
5:37
3:30
12.
Patrick Kluth
ACT
42
M40
5:37
3:30
13.
Bryce Anderson
NSW
14
U16
5:38
3:31
14.
Betsy Anderson-Smith
F
ACT
19
U20
5:43
3:34
15.
David Wallis
NSW
42
M40
5:47
3:36
16.
April Barrett
F
ACT
20
5:49
3:38
17.
Hugh Ford
ACT
52
M50
5:53
3:40
18.
Geoff Monro
NSW
46
M45
5:53
3:40
19.
Cassie Hopkins
F
NSW
13
U14
5:56
3:42
20.
Tom Hopkins
NSW
13
U14
6:03
3:46
21.
April Barrett
F
ACT
20
6:07
3:49
22.
Niluka Karunasekara
F
ACT
14
U16
6:13
3:53
23.
Jennifer Davis
F
ACT
27
6:24
4:00
24.
Nelson Towler
ACT
14
U16
6:24
4:00
25.
Louise Sharp
F
ACT
28
6:25
4:00
26.
Louise Sharp
F
ACT
28
6:27
4:01
27.
Jennifer Davis
F
ACT
27
6:29
4:03
28.
Karina Hopkins
F
NSW
13
U14
6:41
4:10
29.
Graham Burke
ACT
64
M60
6:49
4:15
30.
Ewen Thompson
ACT
54
M50
6:52
4:17
31.
Gwyllym Young
ACT
8
U10
6:56
4:20
32.
Jim White
ACT
62
M60
7:13
4:30
33.
Vanessa Towler
F
ACT
17
U18
7:19
4:34
34.
Ewen Thompson
ACT
54
M50
7:21
4:35
35.
Jim White
ACT
62
M60
7:24
4:37
36.
Geoff Monro
NSW
46
M45
7:27
4:39
37.
Peter Towler
ACT
53
M50
7:28
4:40
38.
Sherryl Greathead
F
ACT
59
W55
8:21
5:13
39.
Ian Leves
ACT
58
M55
8:26
5:16
40.
Eliza James
F
ACT
8
U10
8:47
5:29
41.
Celine Anderson
NSW
17
U18
8:55
5:34
42.
Judith Anderson
F
NSW
60
W60
9:24
5:52
43.
Susan James
F
ACT
43
W40
13:53
8:40
44.
Oliver James
ACT
6
U8
16:12
10:07
Place
Team Name
Age
CAT
Time
Pace
1.
Team 5
21:50
1
Rohan Lowry
38
05:32
3:27
2
Martin Fryer
49
M45
05:25
3:23
3
Rohan Lowry
38
05:32
3:27
4
Martin Fryer
49
M45
05:21
3:20
2.
Team 8
21:54
1
Patrick Kluth
42
M40
05:32
3:27
2
Luke Kay
29
05:33
3:28
3
Stuart Doyle
44
M40
05:12
3:15
4
Patrick Kluth
42
M40
05:37
3:30
3.
Team 1: SCT
22:10
1
Stuart Doyle
44
M40
05:08
3:12
2
Ryan Young
30
05:26
3:23
3
Betsy Anderson-Smith
19
U20
05:43
3:34
4
Geoff Monro
46
M45
05:53
3:40
4.
Team 7
22:59
5.
Swifts No. 1
23:37
1
Niluka Karunasekara
14
U16
06:13
3:53
2
April Barrett
20
05:49
3:38
3
Sophie Greig
18
U20
05:28
3:25
4
April Barrett
20
06:07
3:49
6.
Swifts No. 2
24:27
1
Cassie Hopkins
13
U14
05:56
3:42
2
Tom Hopkins
13
U14
06:03
3:46
3
Karina Hopkins
13
U14
06:41
4:10
4
David Wallis
42
M40
05:47
3:36
7.
Team 3
25:54
1
Louise Sharp
28
06:27
4:01
2
Jennifer Davis
27
06:24
4:00
3
Louise Sharp
28
06:25
4:00
4
Jennifer Davis
27
06:29
4:03
8.
Team 2: SCT
28:39
1
Geoff Monro
46
M45
07:27
4:39
2
Ewen Thompson
54
M50
06:52
4:17
3
Gwyllym Young
8
U10
06:56
4:20
4
Jim White
62
M60
07:24
4:37
9.
Team 6: Towler
29:36
1
Peter Towler
53
M50
07:28
4:40
2
Vanessa Towler
17
U18
07:19
4:34
3
Ian Leves
58
M55
08:26
5:16
4
Nelson Towler
14
U16
06:24
4:00
10.
Team 2: ACTVAC
29:44
1
Jim White
62
M60
07:13
4:30
2
Graham Burke
64
M60
06:49
4:15
3
Sherryl Greathead
59
W55
08:21
5:13
4
Ewen Thompson
54
M50
07:21
4:35
11.
Wamboin Runners
30:51
1
Bryce Anderson
14
U16
05:38
3:31
2
Hugh Ford
52
M50
05:53
3:40
3
Judith Anderson
60
W60
09:24
5:52
4
Celine Anderson
17
U18
08:55
5:34
12.
Team Tiger
44:30
1
Eliza James
8
U10
08:47
5:29
2
Susan James
43
W40
13:53
8:40
3
Oliver James
6
U8
16:12
10:07
4
Peter James
50
M50
05:37
3:30
Theme
Classic
Horizontal
Server response time: 0.93 seconds.
Please contact the
WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2024 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 23 Apr 2024