Login
|
About
Results:
Show Individual Results
Yes
Show Team Results
Yes
Show Relay Team Results
Yes
Selected gender
combined
Show name as link
Yes
Winter Series
West Basin 10 miler (16.1k)
Saturday, 30th April 2022
Place
Name
Chest
Sex
State
Age
CAT
Time
Pace
Elig
Points
1.
Kane Fillingham
NSW
46
M45
59:49
3:42
2.
Alistair Rogers
ACT
48
M45
1:00:38
3:45
3.
Simeon Hearnshaw
ACT
35
1:04:05
3:58
4.
Steve Rohan-Jones
ACT
53
M50
1:04:45
4:01
5.
Joe Erskine
ACT
20
1:07:16
4:10
6.
Henry Thomson
ACT
53
M50
1:08:01
4:13
7.
Glenn Paterson
ACT
54
M50
1:09:54
4:20
8.
Hunter Marston
ACT
37
1:10:15
4:21
9.
David Osmond
ACT
48
M45
1:10:43
4:23
10.
Dylan Valentine
ACT
34
1:11:51
4:27
11.
Andrew Gatenby
ACT
35
1:11:52
4:27
12.
Stephen Parrott
ACT
42
M40
1:11:59
4:28
13.
Tegan Fenson
F
ACT
42
W40
1:12:25
4:29
14.
Kate Vandenberg
F
ACT
42
W40
1:12:31
4:30
15.
Michael Halling
ACT
44
M40
1:13:03
4:32
16.
Cameron Dyson-Smith
33
1:13:27
4:33
17.
Andrew Simpson
ACT
24
1:14:25
4:37
18.
Jeremy Hawkes
ACT
28
1:14:33
4:37
19.
Craig Wisdom
ACT
62
M60
1:16:04
4:43
20.
Hayley Thomson
F
ACT
22
1:19:12
4:55
21.
Robbie Costmeyer
ACT
75
M75
1:21:40
5:04
22.
Amanda Kennedy
F
ACT
41
W40
1:22:17
5:06
23.
Zane Geiser
26
1:22:29
5:07
24.
Georgina Winson
F
ACT
33
1:22:31
5:07
25.
Miki Giampaolo
ACT
25
1:22:41
5:08
26.
Stuart Doyle
ACT
55
M55
1:22:55
5:09
27.
Cameron Curry
ACT
39
1:24:13
5:13
28.
Fleur Paterson
F
ACT
52
W50
1:24:36
5:15
29.
Emily Gearside
F
ACT
42
W40
1:24:37
5:15
30.
Catherine Jarvis
F
NSW
44
W40
1:25:42
5:19
31.
Justin Jarvis
NSW
48
M45
1:28:00
5:27
32.
Natalie Dawson
F
ACT
45
W45
1:28:06
5:28
33.
Emily Fisher
F
ACT
45
W45
1:28:09
5:28
34.
Erin Sendall
F
ACT
34
1:28:19
5:29
35.
Louise Sharp
F
ACT
39
W35
1:28:24
5:29
36.
Trevor Jacobs
ACT
70
M70
1:28:49
5:30
37.
Juliana Lebeau
F
ACT
32
1:28:56
5:31
38.
Amy Currie
F
ACT
44
W40
1:30:49
5:38
39.
Shane Dickson
ACT
42
M40
1:30:49
5:38
40.
Lucy Jones
F
ACT
56
W55
1:30:59
5:39
41.
Ian Hallett
ACT
56
M55
1:32:46
5:45
42.
Natasha Yacoub
F
ACT
47
W45
1:33:15
5:47
43.
Jess Burleigh
F
ACT
42
W40
1:33:15
5:47
44.
Andrea De Leon Ewers
F
ACT
39
W35
1:37:26
6:03
45.
Vanessa Barrett
F
ACT
44
W40
1:39:22
6:10
46.
Anita Wesney
F
ACT
49
W45
1:40:00
6:12
47.
Punthip Long
F
NSW
43
W40
1:40:01
6:12
48.
Tara Gutman
F
ACT
51
W50
1:40:01
6:12
49.
George Masri
ACT
62
M60
1:40:01
6:12
50.
Belinda Ryan
F
ACT
44
W40
1:41:03
6:16
51.
Isabel Wormald
F
ACT
27
1:41:08
6:16
52.
Laura Giles-Zoraeey
F
34
1:42:17
6:21
53.
Geoff Long
ACT
57
M55
1:45:47
6:34
54.
Liz Young
F
ACT
53
W50
1:45:53
6:34
55.
Brian Jones
ACT
62
M60
1:50:27
6:51
56.
Nerida Dyne
F
ACT
48
W45
1:51:16
6:54
57.
Haidee Whiteley
F
ACT
55
W55
1:56:06
7:12
58.
Caroline Campbell
F
ACT
79
W75
1:56:45
7:15
59.
Brian Heath
ACT
73
M70
2:04:55
7:45
Theme
Classic
Horizontal
Server response time: 0.97 seconds.
Please contact the
WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2024 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 23 Apr 2024