Login
|
About
Results:
Show Individual Results
Yes
Show Team Results
Yes
Show Relay Team Results
Yes
Selected gender
combined
Show name as link
Yes
Winter Series
Winter Series (5k)
Saturday, 16th June 2001
Place
Name
Chest
Sex
State
Age
CAT
Time
Pace
Elig
Points
1.
Gary Rake
ACT
28
17:12
3:26
Y
100
2.
Jonathan Symonds
ACT
17
U18
17:35
3:31
Y
99
3.
David Kilham
ACT
26
17:56
3:35
Y
98
4.
Anthony Perry
ACT
37
18:03
3:36
Y
97
5.
Christopher Williams
ACT
15
U16
18:15
3:39
Y
96
6.
Danny O'Dea
ACT
39
18:19
3:39
Y
95
7.
Anthony Millgate
ACT
29
18:57
3:47
Y
94
8.
Luke Tierney
23
19:19
3:51
Y
93
9.
Daniel Cook
NSW
15
U16
19:40
3:56
Y
92
10.
Mick Whybrow
QLD
53
M50
19:43
3:56
Y
91
11.
Ben Wisbey
ACT
23
20:16
4:03
F
12.
Kent Williams
ACT
56
M55
20:27
4:05
Y
90
13.
David Appleby
ACT
41
M40
21:14
4:14
F
14.
Robbie Costmeyer
ACT
54
M50
21:19
4:15
Y
89
15.
Hugh Ford
ACT
42
M40
21:34
4:18
Y
88
16.
Jim White
ACT
52
M50
21:49
4:21
Y
87
17.
Michael Derlacki
ACT
28
21:51
4:22
Y
86
18.
Felix Booth
NSW
15
U16
21:53
4:22
Y
85
19.
Eric Hodge
ACT
58
M55
21:57
4:23
Y
84
20.
Graham Burke
ACT
54
M50
21:59
4:23
Y
83
21.
Emery Holmik
ACT
42
M40
22:07
4:25
Y
82
22.
Jo Allison
F
ACT
25
22:07
4:25
F
23.
Dave McClelland
ACT
42
M40
22:09
4:25
Y
81
24.
Andrew Gardner
ACT
36
22:17
4:27
Y
80
25.
David Booth
NSW
53
M50
22:25
4:29
Y
79
26.
Alex Hodgins
ACT
15
U16
22:30
4:30
Y
78
27.
Dave Watson
ACT
45
M45
22:42
4:32
Y
77
28.
Geoff Moore
ACT
53
M50
22:47
4:33
Y
76
29.
Ian Garrity
ACT
28
22:55
4:35
Y
75
30.
Geoffrey Wardrobe
ACT
44
M40
22:58
4:35
Y
74
31.
Clive Glover
ACT
61
M60
22:59
4:35
Y
73
32.
Jessamy Hosking
F
ACT
18
U20
23:01
4:36
Y
72
33.
Margaret Klee
F
ACT
40
W40
23:03
4:36
Y
71
34.
Ewen Thompson
ACT
44
M40
23:03
4:36
Y
70
35.
Chris Vincent
ACT
50
M50
23:21
4:40
Y
69
36.
Stuart Anderson
ACT
26
23:50
4:46
Y
68
37.
Judi Edwards
F
ACT
53
W50
24:22
4:52
Y
67
38.
Jela Zotovic
F
ACT
39
W35
24:50
4:58
Y
66
39.
Gayle Wills
F
ACT
31
25:12
5:02
Y
65
40.
Ian Boyd
ACT
48
M45
25:34
5:06
Y
64
41.
Ian Leves
ACT
48
M45
25:34
5:06
Y
63
42.
Dave Hobson
ACT
53
M50
25:37
5:07
Y
62
43.
Colin Bridge
QLD
56
M55
25:40
5:08
Y
61
44.
Bridget Gallagher
F
ACT
16
U18
25:47
5:09
Y
60
45.
Caroline Campbell
F
ACT
58
W55
26:17
5:15
Y
59
46.
Kevin Chapman
ACT
57
M55
26:28
5:17
Y
58
47.
Nick Blackaby
ACT
47
M45
26:38
5:19
Y
57
48.
Christopher Lang
ACT
50
M50
26:47
5:21
Y
56
49.
Barb Barrett
F
ACT
34
27:14
5:26
Y
55
50.
Simon Miels
ACT
36
27:17
5:27
F
51.
Peter O'Brien
ACT
35
27:20
5:28
Y
54
52.
Jill Brown
F
NSW
52
W50
28:21
5:40
Y
53
53.
Ken Eynon
ACT
55
M55
28:25
5:41
Y
52
54.
Margaret McSpadden
F
ACT
54
W50
28:30
5:42
Y
51
55.
Doug Fry
ACT
62
M60
30:23
6:04
Y
50
56.
Alan Norden
ACT
57
M55
30:24
6:04
Y
49
57.
Ineka Booth
F
NSW
11
U12
31:23
6:16
Y
48
58.
Phil Toomey
ACT
54
M50
31:40
6:20
Y
47
Theme
Classic
Horizontal
Server response time: 0.96 seconds.
Please contact the
WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021